para2

Wymarzona sala weselna cz.1

Jednym z najtrudniejszych zadań stawianych przed Parą Młodą jest wybór sali weselnej. Zazwyczaj rezerwacja jest dokonywana na sporo przed uroczystością, a często jest tak, że dyspozycyjność sali weselnej wpływa na wybór daty ślubu. Na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego miejsca na wesele?

Zacznijmy od najważniejszego: położenie sali

Z każdym rokiem przybywa atrakcyjnych miejsc, które idealnie nadają się na organizację przyjęcia weselnego. Nowopowstałe sale konkurują z klasycznymi rezydencjami, pałacykami, jak i z doświadczonymi lokalami o wieloletniej tradycji. Romantyczną scenerię dają sale w pałacach, zaś komfortową i sprawną obsługę zapewniają restauracje specjalnie do tego zaprojektowane. Niezapomniane miejsca o których przyszło nam słyszeć to np. wesele w muzeum czy na promie.

Zazwyczaj jednak Państwo Młodzi decydują się na salę weselną połączoną z hotelem. Ma to oczywiście podłoże racjonalnego podejścia do życia: przecież na wesele przyjeżdżają goście z całego kraju, a niejednokrotnie i świata. Czasami wybieramy salę niemal z przypadku, po prostu z polecenia, choć zawsze musi nas coś do takiego punktu przekonać.

Wracając do tematu lokalizacji: decydując się na lokal w mieście mamy pole manewru w doborze pojazdu, którym przybędziemy na salę weselną. Krótsza trasa przejazdu, mniejsze tempo – w sam raz na klasyczny pojazd czy urokliwą karetę. Więcej o pojazdach pisaliśmy w artykule „czym do ślubu„. Kolejną zaletą jest bezproblemowy dojazd i powrót zaproszonych gości, dostępność komunikacji i w razie problemów – ograniczone wydatki na taksówkę. Minusem zaś jest często brak przestrzeni dookoła, ogrodów, parków, placów zabaw dla dzieci.

Stąd sale weselne znajdujące się w pobliżu miast, jednak na ich skraju są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Są złotym środkiem. Kompromis osiągnięty poprzez bliskość miasta, jak i przestrzeń i dostępność terenów jest rzeczą coraz bardziej poszukiwaną. Warto zaznaczyć, że sala RestHotel Warszawa cechuje się takimi właśnie atrybutami.

Stoły weselne – biesiada po polsku!

Tradycją naszego narodu jest przyjęcie dla gości, suto zastawione stoły, bliskość rodziny, wspólna biesiada. Takie jest polskie wesele. Dlatego też decydując się na określoną salę zwróćmy uwagę na możliwe układy stołów. Goście lubią bawić się razem. Goście lubią mieć kontakt z Parą Młodą, dlatego wykluczone jest, żeby Młodzi byli odwróceni plecami do gości. Zadbajmy o odpowiednie ustawienie stołów, zapewnijmy komfort, przestrzeń i integrację.

Więcej porad jak wybrać salę weselną w następnej części naszego poradnika.

Categories: Bez kategorii