Wybór sali weselnej

Wybór sali weselnej – z nami to proste!

W życiu każdej pary przychodzi czas decyzji o wspólnej przyszłości, w którą wkroczenie zainicjowane jest ślubem małżeńskim, i następującym po nim weselu. I właśnie – wesele – temat, który spędza sen z powiek wielu młodym osobom.

Co na początek

Przygotowania zazwyczaj rozpoczynają się od wyboru odpowiedniej sali weselnej – od dostępnego terminu uwarunkowana jest organizacja pozostałych elementów tego dnia. Z tego powodu zaczynają się one na rok, a w przypadku atrakcyjnych sal w Warszawie nawet na kilka lat w przód.

Skoro wiemy już, kiedy zacząć poszukiwania ustalmy teraz gdzie się rozglądać, by dobrać idealne położenie do naszych potrzeb.

Lokalizacja

Czy na nasze wesele przyjeżdżają goście z całego kraju, czy też tylko z najbliższych okolic? Czy obie połówki mieszkają blisko siebie, czy też dzieli je kilkadziesiąt kilometrów? Zamysłem naszego wesela jest cichy lokal w oddali czy też wytworna restauracja w ścisłym centrum miasta? Z naszego doświadczenia wynika, że goście zdecydowanie bardziej cenią miejsca, które pozwalają odciąć się od otoczenia – wyodrębniony teren, zamknięty i strzeżony parking – to uspokaja przybyłych. Jednocześnie preferują położenie lokalu stosunkowo blisko centrum, by dojazd nie był przeszkodą w upalne letnie dni. Idealnym rozwiązaniem jest sala umieszczona w granicach miasta, jednak nie w bezpośrednim sąsiedztwie głośnego centrum.

Ważne jest też, by sala weselna znajdowała się relatywnie blisko głównej drogi, nikt nie lubi błądzić małymi, nieznanymi osiedlowymi uliczkami w poszukiwaniu celu.

Poruszony uprzednio temat parkingu – pozornie błahy – okazuje się zupełnie pomijany, a jednak dość istotny. Wielu gości przyjeżdża własnymi autami, a problem z zaparkowaniem samochodu może utrudnić płynne przybycie zaproszonych. Duży parking nie tylko daje miejsce do pozostawienia auta, ale także ułatwia wyjazd i przyjazd gościom – niejednokrotnie na małych parkingach widać sytuację, gdy nieznane auto zastawiło nasz samochód, a my śpiesząc się wypytujemy do kogo ono należy.

 

Sama lokalizacja sali to tylko jeden z wielu elementów decydujących o wyborze. W kolejnych artykułach poruszono inne tematy związane z organizacją wesela w Warszawie.

Categories: Bez kategorii