lake-tahoe-wedding-venue-sleigh-4-980x400

Jaki miesiąc na wesele?

To pytanie zadaje sobie chyba każda para, której przyszło organizować wesele. Oto kilka porad związanych z wyborem daty.

W Polsce głównie ze względu na klimat pogodowy wesela organizuje się przede wszystkim latem, gdy pogoda będzie w większości przypadków sprzyjająca, zaś temperatury w ciągu nocy pozwalają na komfortowy wypoczynek czy zaczerpnięcie świeżego powietrza na zewnątrz sali weselnej, nie marznąć przy tym a jedynie odczuwając przyjemne orzeźwienie. Okres ten to przede wszystkim miesiące czerwiec – lipiec – sierpień, nie mniej w maju i we wrześniu pogoda także może nas pozytywnie zaskoczyć, choć tu już gwarancji nie ma.

Kolejnym kryterium przy wyborze daty wesela jest nazwa miesiąca, która według przesądów powinna zawierać literę „r”, która to przyniesie szczęście małżeństwu. Zawęża nam to więc wynik do miesięcy czerwiec sierpień wrzesień i… październik!

 

Wesele latem ma niezaprzeczalnie wiele zalet – przyjazna temperatura, brak grubych odzień, możliwość odpoczynku w ogrodzie czy na tarasie sali weselnej. Z tego też powodu pary młode poszukując sal weselnych na te miesiące decydują się z wyprzedzeniem nawet na kilka lat, by celebrować ten jedyny dzień ze swymi najbliższymi właśnie w wymarzonym miejscu i wymarzonym czasie. Czy z tego powodu organizujący wesele z mniejszym wyprzedzeniem muszą być poszkodowani?

Organizacja wesela zimą

Wesele to tak naprawdę chwile spędzone z najbliższymi, wspólne radowanie się zawarciem małżeństwa, czas otoczony miłością, uśmiechem i radością. Dlatego też mniejsze znaczenie ma to, kiedy odbywa się wesele. Istotniejsze jest kto się na nim zjawi oraz gdzie ono będzie miało miejsce. Widzieliśmy wiele wspaniałych, niezwykle udanych wesel zimą – śnieżny czas ma swój niezaprzeczalny, niepowtarzalny urok!

r-WINTER-WEDDING-large570

Wyobraźcie sobie parę młodą, która zamiast samochodem czy dorożką przyjeżdża przepięknymi saniami ciągniętymi przez dwa izabelowate konie – taki kulig jest tak samo zdumiewający, jak i wyśniony przez niejedną pannę młodą.

Także sesja zdjęciowa przy śnieżnobiałych ogrodach przykrytych chmurami puchu to rzecz jedyna na świecie. Wszechogarniająca biel to czystość, także światło w blasku śniegu rozpościera się na znacznie większą odległość, gwarantując zupełnie odmienne wrażenie.

winter-wedding-bridge

Kolejnym niezaprzeczalnym argumentem jest dostępność obsługi – począwszy od dobrych kucharzy, przez zespoły weselne, na fotografach i kamerzystach kończąc. Nie m co się bać wesela zimą, bo jest ono tak samo udane, jak wesela organizowane latem.

Categories: Bez kategorii

1 komentarz

  • Malwina Kowalska

    Ja brałam ślub w lutym. Mimo tego, że głównie moja mama odradzała mi ten termin – wszyscy bawili się wspaniale! Nastrój, klimat – niepowtarzalny. Akurat trafiłam na słoneczną pogodę, ale ogromnym plusem lutego jest to, że niemal na pewno nie będzie deszczu, a padający śnieg może dodać tylko uroku :)

    Polecam!

Dodaj komentarz