samochod_weselny

Karetą czy automobilem? Czyli czym do ślubu

Decyzja co do pojazdu, jakim para młoda wybierze się do ślubu pozornie wydaje się błaha, jednak jak zwykle w chwili decyzji pojawiają się dylematy…

Najważniejszym kryterium są własne upodobania. Jeśli oboje nowożeńców od małego marzyło o przejażdżce sportowym kabrioletem – nie powinni myśleć o długiej limuzynie. To samo tyczy się osób pragnących klasycznego dojazdu karetą – w limuzynie będą się dusić, nie będą spełnieni.

 

A może jednak limuzyna?

Większość nowożeńców i tak docelowo wybiera luksusowe pojazdy. Czym jest to powodowane? Najpewniej – komfortem i gwarancją bezpiecznego przejazdu. Komfortu tłumaczyć nie trzeba – sporo miejsca, odpowiednia temperatura wewnątrz (latem klimatyzacja jest wybawieniem dla szczelnie odzianego Pana Młodego oraz dla makijażu Panny Młodej, zaś zimą gwarantuje nieodmrożenie kończyn).

A co z bezpiecznym przejazdem? Poza oczywistym kontekstem tego stwierdzenia pojawia się jeszcze jeden aspekt – ochrona przed warunkami pogodowymi. W naszym klimacie pogoda potrafi zmienić się z dnia na dzień, BA! z godziny na godzinę. Tym samym do samego końca nie jesteśmy w stanie zaplanować, czy nasz wymarzony przejazd sportowym włoskim cabrio nie skończy się jazdą niczym odkrytą wanną pod zimnym prysznicem. Zostaje jeszcze założenie dachu, ale wtedy to już nie cabrio, nawet nie coupe… I znów limuzyna zostaje górą. Zapewne te argumenty przemawiają najmocniej do osób, którym do końca nie zależy na pojeździe.

Retro czy nowocześnie?

Skoro karety, kabriolety zostawiamy ekscentrykom, skupmy się na klasycznych pojazdach. Rozróżnić możemy dwa główne nurty: auta stare, oldtimery czy też youngtimery, oraz auta zupełnie nowoczesne, oferujące technologię rodem z filmów SF lat ’90.

Na pewno nowoczesne auto da nam gwarancję komfortu, sprawnego dojazdu z miejsca na miejsce, i jednocześnie pozwoli uciąć część kosztów, bo  średnia stawka godzinowa auta nowoczesnego jest jednak znacznie niższa od aut zabytkowych. Minusem jest zupełne pozbawienie klimatu, wyjątkowości i podniosłości tej jedynej chwili.

Aby zachować ową magię wiele osób decyduje się na stare auta. Luksusowe limuzyny zawsze będą luksusowe, a dobrze utrzymane wiekowe samochody dodają tylko uroku tej jedynej chwili. Piękne kształty, niespotykane wykończenie oraz niepowtarzalny wizerunek jest atrakcją nie tylko dla Pary Młodej, a także dla wszystkich zainteresowanych choćby w małym stopniu motoryzacją.

 

Categories: Bez kategorii

2 comments

Dodaj komentarz