Sala Weselna RestHotel http://wesele-resthotel.pl/blog Najlepsza sala w Warszawie Fri, 28 Mar 2014 12:24:06 +0000 pl-PL hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.8.15 Pomysł na ciekawe wesele http://wesele-resthotel.pl/blog/pomysl-na-ciekawe-wesele/ http://wesele-resthotel.pl/blog/pomysl-na-ciekawe-wesele/#comments Wed, 05 Mar 2014 14:42:01 +0000 http://wesele-resthotel.pl/blog/?p=37 Dla tych, którzy chcą scalić wesele ze wspaniałymi przeżyciami, sposobów jest wiele. Co powiecie na wesele które jest na platformach zamocowanych na wysokości 50 metrów nad ziemią? Wesele w przestworzach Zwolennicy takich zabaw dodają żartobliwie, że z wyjątkiem ekstremalnych przeżyć to dodatkowo doskonała okazja, żeby w tym szczególnym dniu wkraść się bliżej aniołów. „Marriage In Read More

The post Pomysł na ciekawe wesele appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
Dla tych, którzy chcą scalić wesele ze wspaniałymi przeżyciami, sposobów jest wiele. Co powiecie na wesele które jest na platformach zamocowanych na wysokości 50 metrów nad ziemią?

Wesele w przestworzach

Zwolennicy takich zabaw dodają żartobliwie, że z wyjątkiem ekstremalnych przeżyć to dodatkowo doskonała okazja, żeby w tym szczególnym dniu wkraść się bliżej aniołów. „Marriage In the Sky” (małżeństwa w niebie) praktykowane są w tej chwili w ponad 15 krajach. Wybór miejsca zależy od momentu fantazji pary młodej. Jedynym warunkiem spełnienia marzenia jest powierzchnia ok. 500 m² oraz wybór jej zabezpieczenia. Czemu nie pozdrowić gości skokiem na bungee prosto z platformy? Na specjalne życzenie pary wolno doczepić kolejne platformy, na których wystąpi np. zespół muzyczny. Podczas takiej uroczystości do podniebnego stołu zdoła zasiąść ponad 350 osób. Wszyscy goście weselni są przypięci specjalnym pasami, na wypadek, jeśliby szampańskie działanie zakręciło im zbytnio w głowach. Przerwy na skorzystanie z toalety są wtedy w najwyższym stopniu przewidziane, lecz odbywają się grupowo, tzn. na parter zjeżdża cały 22-osobowy stół.

 A jeśli to za dużo?

Dla tych jednak, którym wesele w chmurach kojarzy się ze zdecydowanie ze zbyt szaloną opcją,  przede wszystkim tym, którzy cierpią na strach wysokości, pozostają inne, tak samo atrakcyjne alternatywy.

Podróż do innej krainy

Na jednym z kobiecych for internetowych miłośniczka podróży podaje perfekcyjny badania takiej inscenizacji: – Wesele będzie tematyczne pt. podróże. Uwielbiamy podróżować a nasze życie jest powiązanie z ciągłymi wyjazdami. Zaproszenia wyglądają wówczas jak paszporty, napisałam „przewodnik turystyczny gwoli gości”, opisując w nim każde stadium po kroku, co się będzie działo. Dekoracja będzie zawierać parę zwisających przyozdobionych samolocików, tort jak walizki podróżne, winietki na stołach w charakterze karty pokładowej…

 

Balonowe zakończenie

Podczas weselnej uroczystości ważna jest nie owszem oprawa miejsca, a także supremacja naszych gości. Dzięki ich odlotowym pomysłom wspomnienia tego dnia mogą jeszcze długo do nas powracać. Jedna z internautek zapamiętała ten dzień w osobliwy sposób: – Goście zaskoczyli nas, przynosząc bezlik balonów, do których były przyczepione karteczki. Balony owe zostały po ceremonii przez nas puszczone w świat. Na karteczkach był napis, że to dydki z naszego wesela a jeśli osoba, która znajdzie jeden z balonów i ma ochotę, być może nam odprawić karteczkę z życzeniami. Przez jakiś czas po weselu dostawaliśmy pojedyncze życzenia z rożnych części kraju. Miłe to było. Cóż, życzymy wszystkim planującym przyjęcia weselne samych miękkich lądowań na nowej drodze życia.

Organizator wesela

Organizatorem takich ciekawych wesel jest sala weselna wesele-resthotel.pl

The post Pomysł na ciekawe wesele appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
http://wesele-resthotel.pl/blog/pomysl-na-ciekawe-wesele/feed/ 2
Wymarzona sala weselna cz.2 http://wesele-resthotel.pl/blog/wymarzona-sala-weselna-cz-2/ http://wesele-resthotel.pl/blog/wymarzona-sala-weselna-cz-2/#comments Wed, 19 Feb 2014 09:51:47 +0000 http://wesele-resthotel.pl/blog/?p=32 W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy artykuł pomagający w wyborze sali weselnej. Dziś jego kontynuacja Wyposażenie sali weselnej Sale weselne są z reguły pomieszczeniami zamkniętymi. Zgromadzeni goście potrzebują świeżego powietrza, jednak w upalne letnie dni otworzenie okien i drzwi zagwarantuje nam, że na sali nie tylko nie będzie duszniej, ale będzie też cieplej. Dlatego tak ważnym niemal Read More

The post Wymarzona sala weselna cz.2 appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy artykuł pomagający w wyborze sali weselnej. Dziś jego kontynuacja

Wyposażenie sali weselnej

Sale weselne są z reguły pomieszczeniami zamkniętymi. Zgromadzeni goście potrzebują świeżego powietrza, jednak w upalne letnie dni otworzenie okien i drzwi zagwarantuje nam, że na sali nie tylko nie będzie duszniej, ale będzie też cieplej. Dlatego tak ważnym niemal standardem w dzisiejszych czasach jest klimatyzacja. Zapewni ona zarówno powiew świeżego powietrza, jak i utrzyma optymalną, przyjemną temperaturę wewnątrz sprawiając, że przybyli członkowie zabawy zapomną o braku komfortu termicznego i w pełni oddadzą się zabawie.

Kolejnym z ważnych elementów wyposażenia sali jest dobre oświetlenie zachęcające do zabawy. Kiedyś kolorofony, dziś lasery, skanery, flowery i inne dodają uroku i wspomagają szybkie poczucie tanecznego klimatu. Oczywiście wiele zespołów weselnych, DJów, wodzirejów także posiada swoje oświetlenie estradowej, jednak ze względu na wymaganą mobilność nie mogą oni zapewnić tego, co dobrze wyposażona sala.

A skoro już mówimy o tańcach – nie ma nic gorszego od śliskich płytek czy wytartych paneli. Nie bez powodu mówimy „parkiet taneczny” – bo dobry parkiet nie tylko dobrze wygląda, ale też daje bezpieczeństwo i stabilne podłoże.

 

Wystrój

Ten temat zawsze przewija się przy decyzji o wyborze sali i jest zależny od naszych preferencji. Wolimy salę skromną czy pełną wyszukanych ozdób? Przestronną czy przytulnie ciasną? Nowoczesną czy w klasycznym pałacowym stylu? Przed wyborem warto zapytać managera sali jakie wersje wystroju oferuje.

The post Wymarzona sala weselna cz.2 appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
http://wesele-resthotel.pl/blog/wymarzona-sala-weselna-cz-2/feed/ 0
Wymarzona sala weselna cz.1 http://wesele-resthotel.pl/blog/wymarzona-sala-weselna-cz-1/ http://wesele-resthotel.pl/blog/wymarzona-sala-weselna-cz-1/#comments Wed, 12 Feb 2014 15:38:50 +0000 http://wesele-resthotel.pl/blog/?p=28 Jednym z najtrudniejszych zadań stawianych przed Parą Młodą jest wybór sali weselnej. Zazwyczaj rezerwacja jest dokonywana na sporo przed uroczystością, a często jest tak, że dyspozycyjność sali weselnej wpływa na wybór daty ślubu. Na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego miejsca na wesele? Zacznijmy od najważniejszego: położenie sali Z każdym rokiem przybywa atrakcyjnych miejsc, które Read More

The post Wymarzona sala weselna cz.1 appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
Jednym z najtrudniejszych zadań stawianych przed Parą Młodą jest wybór sali weselnej. Zazwyczaj rezerwacja jest dokonywana na sporo przed uroczystością, a często jest tak, że dyspozycyjność sali weselnej wpływa na wybór daty ślubu. Na co zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniego miejsca na wesele?

Zacznijmy od najważniejszego: położenie sali

Z każdym rokiem przybywa atrakcyjnych miejsc, które idealnie nadają się na organizację przyjęcia weselnego. Nowopowstałe sale konkurują z klasycznymi rezydencjami, pałacykami, jak i z doświadczonymi lokalami o wieloletniej tradycji. Romantyczną scenerię dają sale w pałacach, zaś komfortową i sprawną obsługę zapewniają restauracje specjalnie do tego zaprojektowane. Niezapomniane miejsca o których przyszło nam słyszeć to np. wesele w muzeum czy na promie.

Zazwyczaj jednak Państwo Młodzi decydują się na salę weselną połączoną z hotelem. Ma to oczywiście podłoże racjonalnego podejścia do życia: przecież na wesele przyjeżdżają goście z całego kraju, a niejednokrotnie i świata. Czasami wybieramy salę niemal z przypadku, po prostu z polecenia, choć zawsze musi nas coś do takiego punktu przekonać.

Wracając do tematu lokalizacji: decydując się na lokal w mieście mamy pole manewru w doborze pojazdu, którym przybędziemy na salę weselną. Krótsza trasa przejazdu, mniejsze tempo – w sam raz na klasyczny pojazd czy urokliwą karetę. Więcej o pojazdach pisaliśmy w artykule „czym do ślubu„. Kolejną zaletą jest bezproblemowy dojazd i powrót zaproszonych gości, dostępność komunikacji i w razie problemów – ograniczone wydatki na taksówkę. Minusem zaś jest często brak przestrzeni dookoła, ogrodów, parków, placów zabaw dla dzieci.

Stąd sale weselne znajdujące się w pobliżu miast, jednak na ich skraju są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Są złotym środkiem. Kompromis osiągnięty poprzez bliskość miasta, jak i przestrzeń i dostępność terenów jest rzeczą coraz bardziej poszukiwaną. Warto zaznaczyć, że sala RestHotel Warszawa cechuje się takimi właśnie atrybutami.

Stoły weselne – biesiada po polsku!

Tradycją naszego narodu jest przyjęcie dla gości, suto zastawione stoły, bliskość rodziny, wspólna biesiada. Takie jest polskie wesele. Dlatego też decydując się na określoną salę zwróćmy uwagę na możliwe układy stołów. Goście lubią bawić się razem. Goście lubią mieć kontakt z Parą Młodą, dlatego wykluczone jest, żeby Młodzi byli odwróceni plecami do gości. Zadbajmy o odpowiednie ustawienie stołów, zapewnijmy komfort, przestrzeń i integrację.

Więcej porad jak wybrać salę weselną w następnej części naszego poradnika.

The post Wymarzona sala weselna cz.1 appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
http://wesele-resthotel.pl/blog/wymarzona-sala-weselna-cz-1/feed/ 0
Najsłodszy gość na waszym weselu… http://wesele-resthotel.pl/blog/najslodszy-gosc-waszym-weselu/ http://wesele-resthotel.pl/blog/najslodszy-gosc-waszym-weselu/#comments Wed, 05 Feb 2014 11:38:56 +0000 http://wesele-resthotel.pl/blog/?p=24 Od niepamiętnych czasów wśród rodzinnych powiedzeń krąży jedno z nich: „nie ma wesela bez jedzenia”. Sporo w tym prawdy. Polskim zwyczajem jest ugościć przybyłych gości przy suto zastawionym stole. Kropką nad i (albo też w tym przypadku „wisienką na torcie”) jest oczywiście tort weselny! A tortów tyle, ile gustów. Duże, małe, słodkie, wytrawne, o dużej Read More

The post Najsłodszy gość na waszym weselu… appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
Od niepamiętnych czasów wśród rodzinnych powiedzeń krąży jedno z nich: „nie ma wesela bez jedzenia”. Sporo w tym prawdy. Polskim zwyczajem jest ugościć przybyłych gości przy suto zastawionym stole. Kropką nad i (albo też w tym przypadku „wisienką na torcie”) jest oczywiście tort weselny!

A tortów tyle, ile gustów. Duże, małe, słodkie, wytrawne, o dużej powierzchni lub piętrowe, zdobione lub skromne…

Rozmiar nie jest najważniejszy

Powoli czasy megalomanii przemijają. Coraz częściej szukamy tortów małych (choć to jest pojęcie mocno względne) – jednak dużych na tyle, by każdemu ofiarować choć kawałek. Tym samym jak zawsze wybór rozmiaru jest uwarunkowany wielkością naszego wesela.

Bywa też tak, że już podczas planowania wiemy, że wręczymy na pożegnanie każdemu z przybyłych po kawałku tortu w pięknie zapakowanym pudełeczku. Jeśli tak jest – naturalnie wielkość rośnie przynajmniej dwukrotnie.

Ale ile tak naprawdę potrzebujemy tortu? Za porcję uważa się 100g. Ile więc potrzeba dla 100 osób? 100g x 100 osób = 10kg. Po dodaniu zapasu będzie 12 kg. Taki tort wystarczy.

Skoro nie rozmiar, to może kształt?

tort weselny2

Jak już wiemy, rozmiar dobieramy przede wszystkim do ilości spodziewanych gości. Co jednak z kształtem? Tort piętrowy, płaski? Okrągły czy prostokątny? A może w kształcie serca lub ulubionej rzeczy obojga nowożeńców (gitary, motocykla, aparatu foto?). Niektórzy do kształtu podchodzą bardziej konserwatywnie, jednak też chcąc zaciekawić przybyłych gości wybierają tort w kształcie np. obrączek, połączonych serc. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i… możliwości cukiernika.

Duży, o spiczastym kształcie, ale jak to smakuje?

Wygląd wyglądem, jednak nie jemy tylko oczami. Tort musi też smakować! Owocowy, czekoladowy, śmietankowy, orzechowy, waniliowy? A może kawowy? Nie musimy wybierać tylko jednego smaku, możemy podzielić tort na kilka stref smakowych – dla każdego coś dobrego! Doświadczeni cukiernicy wiedzą, jaki tort najbardziej smakuje zebranym. Pewne jest jednak, że nikt nie lubi ogromnej ilości sztucznych dekoracji pod którymi znajdzie ledwie minimalne ilości prawdziwego tortu.

Wspólne krojenie tortu

Po wszystkich przygotowaniach przychodzi czas, kiedy młodzi kroją pierwszy kawałek tortu. Zazwyczaj towarzyszy temu czarodziejska atmosfera, niejednokrotnie ozdobiona dodatkowymi zimnymi ogniami, muzyką, dymem i światłami. Jest to wydarzenie dla wszystkich – tak nowożeńców, jak i zebranych gości. Pozostaje nam nic innego, jak życzyć smacznego!

The post Najsłodszy gość na waszym weselu… appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
http://wesele-resthotel.pl/blog/najslodszy-gosc-waszym-weselu/feed/ 3
Karetą czy automobilem? Czyli czym do ślubu http://wesele-resthotel.pl/blog/kareta-automobilem-czym-slubu/ http://wesele-resthotel.pl/blog/kareta-automobilem-czym-slubu/#comments Mon, 03 Feb 2014 14:27:49 +0000 http://wesele-resthotel.pl/blog/?p=20 Decyzja co do pojazdu, jakim para młoda wybierze się do ślubu pozornie wydaje się błaha, jednak jak zwykle w chwili decyzji pojawiają się dylematy… Najważniejszym kryterium są własne upodobania. Jeśli oboje nowożeńców od małego marzyło o przejażdżce sportowym kabrioletem – nie powinni myśleć o długiej limuzynie. To samo tyczy się osób pragnących klasycznego dojazdu karetą Read More

The post Karetą czy automobilem? Czyli czym do ślubu appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
Decyzja co do pojazdu, jakim para młoda wybierze się do ślubu pozornie wydaje się błaha, jednak jak zwykle w chwili decyzji pojawiają się dylematy…

Najważniejszym kryterium są własne upodobania. Jeśli oboje nowożeńców od małego marzyło o przejażdżce sportowym kabrioletem – nie powinni myśleć o długiej limuzynie. To samo tyczy się osób pragnących klasycznego dojazdu karetą – w limuzynie będą się dusić, nie będą spełnieni.

 

A może jednak limuzyna?

Większość nowożeńców i tak docelowo wybiera luksusowe pojazdy. Czym jest to powodowane? Najpewniej – komfortem i gwarancją bezpiecznego przejazdu. Komfortu tłumaczyć nie trzeba – sporo miejsca, odpowiednia temperatura wewnątrz (latem klimatyzacja jest wybawieniem dla szczelnie odzianego Pana Młodego oraz dla makijażu Panny Młodej, zaś zimą gwarantuje nieodmrożenie kończyn).

A co z bezpiecznym przejazdem? Poza oczywistym kontekstem tego stwierdzenia pojawia się jeszcze jeden aspekt – ochrona przed warunkami pogodowymi. W naszym klimacie pogoda potrafi zmienić się z dnia na dzień, BA! z godziny na godzinę. Tym samym do samego końca nie jesteśmy w stanie zaplanować, czy nasz wymarzony przejazd sportowym włoskim cabrio nie skończy się jazdą niczym odkrytą wanną pod zimnym prysznicem. Zostaje jeszcze założenie dachu, ale wtedy to już nie cabrio, nawet nie coupe… I znów limuzyna zostaje górą. Zapewne te argumenty przemawiają najmocniej do osób, którym do końca nie zależy na pojeździe.

Retro czy nowocześnie?

Skoro karety, kabriolety zostawiamy ekscentrykom, skupmy się na klasycznych pojazdach. Rozróżnić możemy dwa główne nurty: auta stare, oldtimery czy też youngtimery, oraz auta zupełnie nowoczesne, oferujące technologię rodem z filmów SF lat ’90.

Na pewno nowoczesne auto da nam gwarancję komfortu, sprawnego dojazdu z miejsca na miejsce, i jednocześnie pozwoli uciąć część kosztów, bo  średnia stawka godzinowa auta nowoczesnego jest jednak znacznie niższa od aut zabytkowych. Minusem jest zupełne pozbawienie klimatu, wyjątkowości i podniosłości tej jedynej chwili.

Aby zachować ową magię wiele osób decyduje się na stare auta. Luksusowe limuzyny zawsze będą luksusowe, a dobrze utrzymane wiekowe samochody dodają tylko uroku tej jedynej chwili. Piękne kształty, niespotykane wykończenie oraz niepowtarzalny wizerunek jest atrakcją nie tylko dla Pary Młodej, a także dla wszystkich zainteresowanych choćby w małym stopniu motoryzacją.

 

The post Karetą czy automobilem? Czyli czym do ślubu appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
http://wesele-resthotel.pl/blog/kareta-automobilem-czym-slubu/feed/ 2
Jaki miesiąc na wesele? http://wesele-resthotel.pl/blog/miesiac-wesele/ http://wesele-resthotel.pl/blog/miesiac-wesele/#comments Mon, 20 Jan 2014 12:15:15 +0000 http://wesele-resthotel.pl/blog/?p=15 To pytanie zadaje sobie chyba każda para, której przyszło organizować wesele. Oto kilka porad związanych z wyborem daty. W Polsce głównie ze względu na klimat pogodowy wesela organizuje się przede wszystkim latem, gdy pogoda będzie w większości przypadków sprzyjająca, zaś temperatury w ciągu nocy pozwalają na komfortowy wypoczynek czy zaczerpnięcie świeżego powietrza na zewnątrz sali Read More

The post Jaki miesiąc na wesele? appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
To pytanie zadaje sobie chyba każda para, której przyszło organizować wesele. Oto kilka porad związanych z wyborem daty.

W Polsce głównie ze względu na klimat pogodowy wesela organizuje się przede wszystkim latem, gdy pogoda będzie w większości przypadków sprzyjająca, zaś temperatury w ciągu nocy pozwalają na komfortowy wypoczynek czy zaczerpnięcie świeżego powietrza na zewnątrz sali weselnej, nie marznąć przy tym a jedynie odczuwając przyjemne orzeźwienie. Okres ten to przede wszystkim miesiące czerwiec – lipiec – sierpień, nie mniej w maju i we wrześniu pogoda także może nas pozytywnie zaskoczyć, choć tu już gwarancji nie ma.

Kolejnym kryterium przy wyborze daty wesela jest nazwa miesiąca, która według przesądów powinna zawierać literę „r”, która to przyniesie szczęście małżeństwu. Zawęża nam to więc wynik do miesięcy czerwiec sierpień wrzesień i… październik!

 

Wesele latem ma niezaprzeczalnie wiele zalet – przyjazna temperatura, brak grubych odzień, możliwość odpoczynku w ogrodzie czy na tarasie sali weselnej. Z tego też powodu pary młode poszukując sal weselnych na te miesiące decydują się z wyprzedzeniem nawet na kilka lat, by celebrować ten jedyny dzień ze swymi najbliższymi właśnie w wymarzonym miejscu i wymarzonym czasie. Czy z tego powodu organizujący wesele z mniejszym wyprzedzeniem muszą być poszkodowani?

Organizacja wesela zimą

Wesele to tak naprawdę chwile spędzone z najbliższymi, wspólne radowanie się zawarciem małżeństwa, czas otoczony miłością, uśmiechem i radością. Dlatego też mniejsze znaczenie ma to, kiedy odbywa się wesele. Istotniejsze jest kto się na nim zjawi oraz gdzie ono będzie miało miejsce. Widzieliśmy wiele wspaniałych, niezwykle udanych wesel zimą – śnieżny czas ma swój niezaprzeczalny, niepowtarzalny urok!

r-WINTER-WEDDING-large570

Wyobraźcie sobie parę młodą, która zamiast samochodem czy dorożką przyjeżdża przepięknymi saniami ciągniętymi przez dwa izabelowate konie – taki kulig jest tak samo zdumiewający, jak i wyśniony przez niejedną pannę młodą.

Także sesja zdjęciowa przy śnieżnobiałych ogrodach przykrytych chmurami puchu to rzecz jedyna na świecie. Wszechogarniająca biel to czystość, także światło w blasku śniegu rozpościera się na znacznie większą odległość, gwarantując zupełnie odmienne wrażenie.

winter-wedding-bridge

Kolejnym niezaprzeczalnym argumentem jest dostępność obsługi – począwszy od dobrych kucharzy, przez zespoły weselne, na fotografach i kamerzystach kończąc. Nie m co się bać wesela zimą, bo jest ono tak samo udane, jak wesela organizowane latem.

The post Jaki miesiąc na wesele? appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
http://wesele-resthotel.pl/blog/miesiac-wesele/feed/ 1
Wybór sali weselnej – z nami to proste! http://wesele-resthotel.pl/blog/wybor-sali-weselnej/ http://wesele-resthotel.pl/blog/wybor-sali-weselnej/#comments Fri, 17 Jan 2014 13:16:57 +0000 http://wesele-resthotel.pl/?p=7 W życiu każdej pary przychodzi czas decyzji o wspólnej przyszłości, w którą wkroczenie zainicjowane jest ślubem małżeńskim, i następującym po nim weselu. I właśnie – wesele – temat, który spędza sen z powiek wielu młodym osobom. Co na początek Przygotowania zazwyczaj rozpoczynają się od wyboru odpowiedniej sali weselnej – od dostępnego terminu uwarunkowana jest organizacja Read More

The post Wybór sali weselnej – z nami to proste! appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
W życiu każdej pary przychodzi czas decyzji o wspólnej przyszłości, w którą wkroczenie zainicjowane jest ślubem małżeńskim, i następującym po nim weselu. I właśnie – wesele – temat, który spędza sen z powiek wielu młodym osobom.

Co na początek

Przygotowania zazwyczaj rozpoczynają się od wyboru odpowiedniej sali weselnej – od dostępnego terminu uwarunkowana jest organizacja pozostałych elementów tego dnia. Z tego powodu zaczynają się one na rok, a w przypadku atrakcyjnych sal w Warszawie nawet na kilka lat w przód.

Skoro wiemy już, kiedy zacząć poszukiwania ustalmy teraz gdzie się rozglądać, by dobrać idealne położenie do naszych potrzeb.

Lokalizacja

Czy na nasze wesele przyjeżdżają goście z całego kraju, czy też tylko z najbliższych okolic? Czy obie połówki mieszkają blisko siebie, czy też dzieli je kilkadziesiąt kilometrów? Zamysłem naszego wesela jest cichy lokal w oddali czy też wytworna restauracja w ścisłym centrum miasta? Z naszego doświadczenia wynika, że goście zdecydowanie bardziej cenią miejsca, które pozwalają odciąć się od otoczenia – wyodrębniony teren, zamknięty i strzeżony parking – to uspokaja przybyłych. Jednocześnie preferują położenie lokalu stosunkowo blisko centrum, by dojazd nie był przeszkodą w upalne letnie dni. Idealnym rozwiązaniem jest sala umieszczona w granicach miasta, jednak nie w bezpośrednim sąsiedztwie głośnego centrum.

Ważne jest też, by sala weselna znajdowała się relatywnie blisko głównej drogi, nikt nie lubi błądzić małymi, nieznanymi osiedlowymi uliczkami w poszukiwaniu celu.

Poruszony uprzednio temat parkingu – pozornie błahy – okazuje się zupełnie pomijany, a jednak dość istotny. Wielu gości przyjeżdża własnymi autami, a problem z zaparkowaniem samochodu może utrudnić płynne przybycie zaproszonych. Duży parking nie tylko daje miejsce do pozostawienia auta, ale także ułatwia wyjazd i przyjazd gościom – niejednokrotnie na małych parkingach widać sytuację, gdy nieznane auto zastawiło nasz samochód, a my śpiesząc się wypytujemy do kogo ono należy.

 

Sama lokalizacja sali to tylko jeden z wielu elementów decydujących o wyborze. W kolejnych artykułach poruszono inne tematy związane z organizacją wesela w Warszawie.

The post Wybór sali weselnej – z nami to proste! appeared first on Sala Weselna RestHotel.

]]>
http://wesele-resthotel.pl/blog/wybor-sali-weselnej/feed/ 0